EURO 2024’te A Milli Takım için ilk torba ihtimali! Zor ama imkansız değil

EURO 2024’ü garantileyerek tüm Türkiye’yi sevince boğan A Milli Futbol Takımımız’ın henüz işi bitmedi. 18’inde “Bay” geçeceği için, 21 Kasım’daki Galler maçıyla eleme serüvenini noktalayacak olan ay-yıldızlılar, toplayabildiği kadar puan alıp, eleme sıralamasında iyi bir yer edinmek için uğraş verecek.

24 takımın yer alacağı Avrupa Şampiyonası’nda grupların kuralarında 6’şar takımlı 4 torba yer alacak. Ev sahibi Almanya, otomatik olarak ilk torbada yer alacak. Takımların yer alacağı torbaları ise eleme gruplarında gösterdikleri performans belirleyecek.

Türkiye, 7 maçta şimdilik 16 puan toplarken, Portekiz 8’de 8, Fransa ise 6’da 6 yaptı. İngiltere, 6 karşılaşmada Türkiye ile aynı puana sahip olurken, iki maçı daha bulunuyor. A Grubu’ndaki İspanya ile İskoçya’nın da 15 puanı olmasına rağmen iki karşılaşma daha oynayacak. Belçika’nın da 7 maçta 17 puanı bulunuyor. F Grubu’nda Belçika’nın ardından ikinci sırada yer alan Avusturya’nın bile bizim kadar puanı yer alıyor.

Dolayısıyla, ilk torbada yer almamız zor gibi görünürken, yine de Galler karşısında galip gelmemiz, bizi üst sıralarda tutacak. Her ne kadar elemelerin ardından durum kesinlik kazanacak olsa da ikinci torbada yer almamız daha büyük olasılık olarak görünüyor.

EURO 2024’ün grup kura çekimi 2 Aralık Cumartesi günü TSİ 18:00’de Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak.

İlk hazırlık Almanya için
A Milli Takımımız dün Riva’da toplandı ve 18 Kasım’da Almanya ile oynayacak hazırlık karşılaşmasının çalışmalarına başladı.
Teknik Direktör Vincenzo Montella yönetiminde ilk çalışmasını dün gerçekleştiren ay-yıldızlılar, perşembe gününe kadar Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde hazırlıklarını sürdürecek. Milliler, 16 Kasım Perşembe günü saat 16.00’da Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçakla Almanya’nın başkenti Berlin’e gidecek.
17 Kasım Cuma günü ise Montella ile bir futbolcu, TSİ 18.15’te Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda bir basın toplantısı düzenleyecek. Bunun ardından da 19.00’da karşılaşmanın son idmanı yapılacak.

Altıkardeş Ümit Milli’de
Özel maçta Slovenya ve 2025 UEFA Avrupa U21 Şampiyonası elemelerinde Norveç ile karşılaşacak Ümit Milli Futbol Takımı’nın aday kadrosunda değişikliğe gidildi. Metehan Baltacı ve Doğuhan Aral Şimşir, sakatlıkları nedeniyle çıkarıldı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Göztepe forması giyen Taha Altıkardeş, kadroya dahil edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x