Emeklilere artık tamamen ücretsiz. Bugünden itibaren başlıyor

Ocak ayında emeklilere %49,25 oranında maaş artışı yapılırken bu artış sonucunda yine de en düşük emekli maaşı 10 bin TL olarak kaldı. Emekliler, maaşlarına ek bir zammın yapılmasını talep etti.

İktidar kanadı emeklilerin bu talebine Ramazan Bayramı’nda 3 bin TL ikramiye ile birlikte ek destek paketlerini açıkladı. Bu destek paketleri, belediyeler tarafından emeklilere elektrik, doğal gaz, pazar desteği ve diğer alanlarda belirli şartlar altında indirim imkanları sağlanacağı şeklindeydi.

ÜCRETSİZ OLACAK

Birçok belediye başkanı ise yerel seçimde emeklilere ilişkin vaatlerini gerçekleştirmeye başlarken Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ilklerden biri oldu. Dinçer, emekliler için kuaför salonunda ücretsiz tıraş imkanını tanındığını duyurdu.

Aksaray Belediyesi’nin ait kuaför salonu, emekli dinlenme evi bahçesinde hizmet verdiği belirtildi. Emeklilerin ücretsiz kuaför hizmetinden faydalanacağı berber salonunda hijyenik ortamda saç kesimi ve bakımı yapılacağı aktarıldı.

“HERKESE HİZMET VERECEK”

Aksaray Belediyesi Berber Salonu, hafta içi her gün sabah saat 08.00’dan itibaren hizmet vereceği açıklandı. Talepler doğrultusunda kuaför salonu cumartesi günü de hizmet verileceği ifade edildi. Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi olarak şehirde yaşayan 7’den 70’e herkese hizmet verdiklerini duyurdu.

Aksaray Belediyesi’nin daha öncesinde devam eden mobil kuaför hizmetinin yine devam edeceğini hatırlatan Başkan Dinçer, “Belediye olarak mobil kuaför hizmetimiz devam ediyor. Özellikle rahatsızlık nedeniyle evinden çıkamayan yaşlı, hasta, engelli bireylerimize evde kuaför hizmetimiz sürüyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x